“Falja ndihet vetë”, Renisi dhe Dijonisi diskutojnë mbi situatën e Rigelsës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Falja ndihet vetë”, Renisi dhe Dijonisi diskutojnë mbi situatën e Rigelsës

Debati mes Elsës dhe Rigelsës është kthyer në një temë diskutimi mes fermerëve.

Renisi dhe Dijonisi janë shprehur se personi që kërkon falje duhet ta ndjejë dhe Rigelsa kërkopi falje vetëm sepse e bindën të tjerët jo sepse ajo e ndjeu.

Dyshja janë shprehur se nëse ndodhë sërish një debat i ngjashëm, situata do të kthehet më keq.

Pjesë nga biseda:

Advertisement

Renisi: Ti mund të kërkosh falje por duhet ta mendosh njëherë nëse ka një themel gjëja.

Dijonisi: Ajo duhet ta mendojë. Rigelsa kërkoi falje sepse e mbushën të tjerët, je gabim, je gabim dhe u demoralizua dhe kërkoi falje.

Renisi: Unë jam i bindur se Rigelsa nuk është bindur 100% të kërkoj falje. Falja ndjehet vetë çohesh në një moment dhe kërkon.

Dijonisi: Normale që nuk është. /vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy