“Kam 7 vite që jetoj dhe bëj karrierë në Shqipëri”/ Fifi ka një kërkesë për Ramën, Veliajn dhe Begajn

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Këngëtarja Filloreta Raçi, e njohur ndryshe si Fifi, ka shtruar një kërkesë për kryeministrin Edi Rama, kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj, presidentit Bajram Begaj dhe ministers së Kulturës Elva Margariti.

 

Në një postim në Instastory, Fifi ka kërkuar që të paraqitet me pasaportë shqiptare, duke theksuar se prej 7 vitesh ajo jeton në Shqipëri dhe ka krijuar karrierën e saj këtu.

 

Advertisement

Si një vajzë shqiptare nga Kosova që veproj dhe jetoj tash e 7 vite në Shqipëri dhe dua fort të pajisem me pasaportën shqiptare me shqiponjë…

 

A mund të ndodhi që të bëhem shqiptare ndonjëherë?”, ka shkruar këngëtarja në formë lutjeje.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy