Barcelona dhe Tottenhami pas Boatengut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Barcelona dhe Tottenhami janë dy skuadrat që kanë shfaqur interesim për mbrojtësin e Bayern Munichut, Jerome Boateng.

Sipas të përditshmes gjermane “Bild”, mbrojtësi gjerman do të largohet nga “bavarezët” në fund të këtij sezoni.

32-vjeçari nuk ka pranuar vazhdimin e kontratës dhe në fund të edicionit do të jetë futbollist i lirë.

Drejtuesit e klubit të Barcelonës kanë kontaktuar menaxherin e lojtarit për të parë situatën e Boatengut.

Advertisement

Tek katalunasit Boatengun e shohin si përforcim ideal në fazën e mbrojtës.

Boateng është pjesë e klubit gjerman që nga viti 2011 kur u transferua nga Manchester City.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy