Hendboll, Prishtina kalon në finale

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Skuadra e Prishtinës në konkurrencën e femrave është finalistja e parë e Kupës së Kosovës në hendboll. Prishtina në duelin gjysmëfinal të luajtur të premten në Istog, ka mposhtur skuadrën e Ferizajt me rezultatin 29:21. Prishtina ishte ekip më i mirë pasi edhe pjesën e parë e mbylli në epërsi 17:13.

Alma Nivokazi dhe Ivana Bojoviq me nga shtatë gola të shënuara…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy