Ramis Merko: Me pikëllim të thellë sot mora lajmin për aksidentin tragjik në Bullgari

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Me pikëllim të thellë sot mora lajmin për aksidentin tragjik që ndodhi në orët e hershme të mëngjesit në Bullgari, ku jetën e humbën 46 persona shtetas të Maqedonisë së Veriut, në mesin e të cilëve fëmijë dhe të rinj, ndërsa siç raportohet ka edhe të lënduar.

Shpreh ngushëllime të thella deri te familjet e personave që kanë humbur jetën në këtë aksident tragjik dhe u uroj shërim të lënduarve në aksident.
Komuna e Strugës
——————————-

Со длабока тага денеска ја примив веста за трагичната несреќа што се случи во раните утрински часови во Бугарија, каде животот го загубија 46 граѓани на Северна Македонија, меѓу кои деца и млади луѓе, а имаше и повредени.

Изразувам длабоко сочувство до семејствата на луѓето кои ги загубија животите во оваа трагична несреќа и посакувам оздравување на повредените во несреќата.

Advertisement

Ramis Merko: Me pikëllim të thellë sot mora lajmin për aksidentin tragjik në Bullgari shkruan Struga Ekspres.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy