FOTOT: “Unaza e zjarrtë”, eklipsi diellor mahnit miliona njerëz

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një eklips i pjesshëm diellor u shfaq të dielën në Afrikë, Azi dhe në disa pjesë të Lindjes së Mesme.

I njohur si “unaza e zjarrtë” për shkak se hëna mbulon thuajse të gjithë diellin, eklipsi zgjati për rreth 3 orë.

Miliona vetë, nga Dubai, Tajvani e deri në Japoni e Indi dolën për të shijuar spektaklin diellor.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy