Meta, Microsoft dhe Epic bashkojnë forcat për metaverse

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një grup kompanish përfshirë disa emra të mëdhenj të teknologjisë dhe internetit kanë bashkuar forcat për të zhvilluar standardet e metaverse, shkruan Bloomberg.

Organizata quhet Metaverse Standards Forum dhe bashkëthemeluesit e saj janë Meta, Microsoft, Huawei, Nvidia, Qualcomm, Sony, Epic Games, Unity dhe Adobe.

Një kompani që i mungon kësaj liste është padyshim Apple. Shumë raportime flasin se…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy