Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Në disa vende do të ketë vranësira mesatare, si dhe do të fryjë erë e lehtë veriperëndimore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 13 deri 21 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 30 deri 38 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me diell, ndërsa gjatë fundjavës meteorologët parashohin reshje lokale të shiut dhe ulje të temperaturave./Telegrafi/

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy