Inceneratorët/ Meta: Përgjegjësit janë në krye të qeverisë, SPAK të zbardhë aferën për të shpëtuar paratë publike

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Inceneratorët/ Meta: Përgjegjësit janë në krye të qeverisë, SPAK të zbardhë aferën për të shpëtuar paratë publike

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka deklaruar se është e domosdoshme për SPAK e institucionet e drejtësisë të vazhdojnë punën për të zbardhur përgjegjësit e aferës së inceneratorëve.

 

Në një dalje për media nga selia e partisë, Meta tha se përgjegjësit e kësaj afere janë në krye të qeverisë.

 

Advertisement

Kreu i PL-së thotë se duhet të shpëtohet sa më shumë të jetë e mundur paraja publike.

 

Qytetarët e Tiranës dhe jo vetëm vazhdojnë e paguajnë për një shërbim që nuk jepet për një shërbim që nuk ekziston.  Është e domosdoshme për SPAK e institucionet e drejtësisë të vazhdojnë punën për të zbardhur përgjegjësit e aferës së inceneratorëve që janë në krye të qeverisë, më i plotëfuqishmi që garantoi 17 leje në më pak se një orë mbledhje qeverie. Të shpëtohet sa më shumë të jetë e mundur paraja publike dhe taksat e qytetarëve që paguhen dhe tani që ne flasim.”, tha Meta.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy