Kamioni përplaset me automjetin në Korçë, dy të plagosur

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kamioni përplaset me automjetin në Korçë, dy të plagosur

Një aksident është regjistruar këtë mëngjes në aksin rrugor “Korçë-Pogradec”, pranë vendit të quajtur Qafë Plloçë.

 

 

Policia njofton se në aksident janë përfshirë një kamion dhe një automjet tip “Benz”.

Advertisement

 

 

Për pasojë janë dëmtuar dy pasagjerë në automjetin tip “Benz”, të cilët ndodhen në spitalin e Pogradecit.

 

Advertisement

 

Gjendja e tyre shëndetësore raportohet jashtë rrezikut për jetën.

 

 

Advertisement

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy