Magazinoi mijëra produkte kozmetike të kontrabanduara, arrestohet 30-vjeçari në Durrës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Magazinoi mijëra produkte kozmetike të kontrabanduara, arrestohet 30-vjeçari në Durrës

Policia e Durrësit ka arrestuar një 30-vjeçar, të cilit iu gjetën në banesë mijëra produkte kozmetike të kontrabanduara.

 

“Në një magazinë në lagjen nr. 14, pjesë e banesës së 30-vjeçarit, shërbimet e Policisë gjetën 1830 produkte kozmetike (kremra dhe vajra për përdorim në plazh) të dyshuara të kontrabanduara, për shkak se nuk ishin të shoqëruara me faturat përkatëse doganore apo të origjinës”, thuhet në njoftim.

 

Advertisement

Produktet dyshohet se ishin magazinuar me qëllim tregtimin me pakicë, në dyqane të ndryshme.

 

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy