Berisha e Vallqi fitojnë titullin në Austri

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Red Bull Salzburgu ka fituar titullin e kampionit në Bundesligën e Austrisë në futboll. Salzburgu të mërkurën mbrëma fitoi 2:0 ndaj Rapidit të Vjenës për ta siguruar titullin e 15-të dhe të tetin rresht. Mërgim Berisha ka dhënë kontribut të madh në këtë kampanjë triumfuese të Salzburgut.

Ai ka shkëlqyer gjatë gjithë edicionit, ndërsa të martën asistoi…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy