Man. City kalon në gjysmëfinale të FA Cup

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Manchester City ka kaluar në gjysmëfinale të FA Cup, pasi ka mposhtur në udhëtim Evertonin 2:0.

Fitorja për skuadrën e Pep Guardiolas erdhi në minutat e fundit të ndeshjes, kur Ilkay Gundogan në minutën e 84-të zhbllokoi rezultatin, para se në minutën e 90-të Kevin de Bruyne të vuloste rezultatin përfundimtar.

Përveç Cityt, gjysmëfinalen e trofeut më të vjetër në Angli e ka siguruar edhe Southamptoni, ndërsa Leicester – Manchester United dhe Chelsea – Sheffield United do të luajnë ditën e nesërme.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy