Milani barazon në shtëpi me Parmën

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Milani ka arritur të kthehet nga disavantazhi 2:0 dhe të sigurojë një pikë sonte në ndeshjen ndaj Parmës.

Milani barazoi 2:2 në ndeshjen e xhiros së 11-të të Serieas A të Italisë.

Theo Hernandez (58’ dhe 90+1’) shënoi dy gola për Milanin, ndërsa për Parmën realizuan Hernani (13’) dhe Jasmin Kurtiq (56’).

Milani kryeson pas 11 xhirove me 27 pikë, tri më tepër se Interi që zë vendin e dytë.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy