Osimheni do t’i nis stërvitjet të shtunën

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Napoli ka njoftuar se Victor Osimhen ka dalë negativ në testin për koronavirus dhe do t’u kthehet stërvitjeve të shtunën.

Nigeriani mori rezultatin negativ nga testet e bëra së fundmi. Ai u ka munguar napolitanëve për një kohë të gjatë, pasi pati dëmtim të rëndë në shpatull.

Ish-sulmuesi i Lilles u dëmtua rëndë teksa luante për Nigerinë kundër Sierra Leones dhe nuk ka luajtur për Napolin qëkur e shënoi golin e fitores kundër Bolognas më 8 nëntor të vitit të kaluar.

Ai doli pozitiv për COVID-19 në fundin e vitit të kaluar.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy