Real Madridi kërkon skuadër për Bale

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gareth Bale do të largohet nga Real Madridi. Sulmuesi uellsian është i huazuar te Tottenhami deri në fund të këtij edicioni.

Por sipas “Marca” drejtuesit e klubit spanjoll nuk mendojnë ta mbajnë uellsianin në skuadër.

Real Madridi madje do të kërkoj rreth 20 milionë euro dëmshpërblim për Bale.

31-vjeçari këtë sezon me londinezët në 25 ndeshje në të gjitha garat ka shënuar 10 gola dhe ka bërë tri asistime.

Advertisement

Bale ka kontratë me Real Madridin deri në vitin 2022.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy