Roma kërkon trajner

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Paulo Fonseca do të largohet nga Roma në fund të këtij edicioni. Drejtuesit e klubit kryeqytetas janë të pakënaqur me rezultatet e arritura të trajnerit portugez.

Krerët e klubit janë në kërkim të një trajneri të ri për ta zëvendësuar Fonsecan.

Mediat italiane kanë raportuar se kryeqytetasit janë në bisedimet me trajnerin Massimiliano Allegri dhe Maurizio Sarrin.

Të dy trajnerët italian janë të papunë dhe janë në kërkim të një skuadre të re.

Advertisement

Roma këtë sezon në Serie A, pas 28 ndeshjeve është në pozitën e gjashtë me 50 pikë të tubuara.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy