UEFA hap procedurë disiplinore ndaj tri ekipeve të Superligës Evropiane

Pinterest LinkedIn Tumblr +

UEFA të mërkurën ka filluar procedurat disiplinore ndaj Real Madridit, Barcelonas dhe Juventusin, tri klubet që ende nuk kanë hequr dorë nga projekti i Superligës Evropiane.

Organi drejtues evropian i futbollit ka caktuar inspektorë disiplinorë për të kryer një hetim në lidhje me një shkelje të mundshme të rregullave të UEFA-s nga klubet “në lidhje me të ashtuquajturin projekti i…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy