Volejbollistet e humbin edhe ndeshjen e tretë me rezultat maksimal në sete

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Volejbollistet e Kosovës e kanë mbyllur edhe ndeshjen e tretë kualifikuese për “EuroVolley 2021”, pa set të fituar.

Pas humbjeve nga Mali i Zi dhe Sllovakia, përfaqësuesja e Kosovës në volejboll të dielën mbrëma u mposht thellë nga Finlanda. Ndeshja u luajt në Podgoricë të Malit të Zi.

Finlandezet fituan me rezultatin 3:0 në sete.

Seti i parë përfundoi 25:15 për…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy