ZYRTARE: Kosova shkarkon trajnerin Bernard Challandes

Pinterest LinkedIn Tumblr +
ZYRTARE: Kosova shkarkon trajnerin Bernard Challandes

Kosova ka shkarkuar trajnerin Bernard Challandes. Në një konferencë për shtyp krah presidentit të FFK, Agim Ademi, zviceriani ka treguar se është i pikëlluar për këtë gjë, teksa ka falenderuar të gjithë. 70 vjeçari u ul në stolin e Dardanëve në 2 marsin e 2018.

“Jam i pikëlluar që kemi ardhur në këtë ditë, në fillim punova me të ndjerin Vokrri dhe më pas Ademin. Kemi bërë gjëra të mira me futbollistët dhe ka qenë një gjë e mirë puna me ta.

Kam kaluar momente të bukura falë edhe bashkëpunimit.

Dua të falenderoj të gjithë drejtuesit, lojtarët dhe tifozët.

Advertisement

Nga kënaqësia e madhe erdhëm në ditën që duhet të them se është një pikëllim për kaq kohë që kaluam bashkë”, tha Challandes mes të tjerash.

Humbja e djeshme me Gjeorgjinë në Prishtinë, i ka vënë vulën shkarkimit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy