Perla e ditës: “Ta gëzojë Baftjari”, Ylli Baka vlerësohet si “Mjeshtër i Madh” nga juria kompetente e Presidencës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Juria kompetente e Presidencës ka vlerësuar këngëtarin Ylli Baka.

Presidenca i ka dhënë titullin e lartë “Mjeshtër i Madh” Ylli Bakës.

Ylli Baka nuk ka nevojë për shumë prezantim sepse të rrallë janë shqiptarët, që të mos kenë dëgjuar dhe kënduar të paktën një prej këngëve të tij.

Shumë i dashur dhe i vlerësuar për zërin magjik dhe interpretimin karakteristik, ai tashmë i ka fituar me meritë zemrat dhe duartrokitjet e ngrohta të publikut, duke u bërë me repertorin e tij, pjesë e pandashme e gëzimeve në familjet shqiptare.

Advertisement

Për kontributin e dhënë në prezantimin e këngës popullore të Jugut, brenda e jashtë vendit, si dhe për mbrojtjen e promovimin e trashëgimisë kulturore shqiptare, kisha sot kënaqësinë të vlerësoja edhe në emrin tuaj, Ylli Bakën, me Titullin e lartë “Mjeshtër i Madh”-thuhet në postimin e presidentit Ilir Meta.

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy