E dhimbshme: Humb jetën i punësuari në Komunën e Strugës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ме shumë keqardhje morëm lajmin se si pasojë e Kovid 19, e humbi betejën bashkëpunëtori ynë Ivan Loskoski.

Në emër tim dhe në emër të vetëqeverisjes lokale, shprehim ngushëllime të sinqerta deri te familja dhe të afërmit e tij.
Humbëm një bashkëpunëtor të vlefshëm, që i ishte përkushtuar në profesionin e tij. Ivani projektoi shumë nga projektet tona infrastrukturore. Projektet e tij do të vazhdojnë të realizohen kurse Ivani do të kujtohet gjithmonë.
Njëkohësisht, apelojmë që të respektohen masat për mbrojtje dhe parandalim nga Kovid 19

Kryetar i Komunës së Strugës
Ramis Merko

Со големо жалење ја примивме веста дека како последица од Ковид 19, нашиот соработник Иван Лошкоски ја изгуби битката.

Advertisement

Во мое име и во името на локалната самоуправа упатуваме искрено сочувство до семејството и неговите најблиски.
Загубивме вреден соработник, кој беше посветен на својата професија. Иван проектираше голем дел од нашите инфрастуктурни проекти . Неговите проекти ќе продолжат да се реализират, а споменот за Иван ќе остане засекогаш.
Истовремено апелираме да се почитуваат мерките за заштита и превенција од Ковид 19

Градоначалник на Општина Струга
Рамис Мерко

E dhimbshme: Humb jetën i punësuari në Komunën e Strugës shkruan Struga Ekspres.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy