Buffon edhe sezonin tjetër te Juventusi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Portieri Gianluigi Buffon do të mbetet pjesë e skuadrës së Juventusit edhe për sezonin tjetër, ka raportuar e përditshmja italiane “Tuttosport” të premten.

Gazeta ka bërë të ditur se krerët e Juventusit tashmë i kanë ofruar Buffonit rinovimin e kontratës edhe për një vit.

Kontrata aktuale e 43-vjeçarit skadon në fund të këtij sezoni.

Te Juventusi po e konsiderojnë Buffonin ende të aftë për të qenë portieri i dytë i ekipit.

Advertisement

Marrëveshja mes palëve pritet të arrihet dhe të bëhet zyrtare brenda këtij muaji. Buffon këtë edicion ka 11 paraqitje me Juventusin në të gjitha garat.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy