Champions League: Bajerni shkatërron Barcelonën. Fitojnë Juve dhe Chelsea

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Champions League: Bajerni shkatërron Barcelonën. Fitojnë Juve dhe Chelsea

Bayern Munchen e ka bërë rrugë tashmë ndaj Barcelonës duke e mposhtur me lehtësi.

Këtë herë, në ndeshjen e parë të grupit, kampionët e Gjermanisë kanë triumfuar 0-3 në “Camp Nou”.

Pa Lionel Messin, Barcelona ishte një ekip pa busull në fushën e lojës. Gjermanët e udhëhequr nga polaku Lewandoëski dominuan totalisht sfidën.

Goli i parë u realizua nga Muller në minutën e 33, dominimi vijoi dhe në pjesën e dytë Lewandoëski realizoi edhe dy gola të tjerë, duke e vulosur ndeshjen në 3-0.

Advertisement

Takimi tjetër i këtij grupi mes Dinamos së Kievit dhe Benfikës u mbyll në barazim pa gola.

Ndërkohë, Chelsea mori një tjetër fitore të dhuruar nga belgu Lukaku, i cili shënoi golin e vetëm ndaj Zenit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy