Interi vazhdon sigurt drejt titullit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Interi ka shënuar fitore të vështirë, por shumë të vlefshme përballë Cagliarit, në kuadër të xhiros së 30-të në Serie A.

“Zikaltërit” triumfuan me rezultat minimal 1:0.

Goli për skuadrën e Antonio Contes erdhi në minutën e 77-të nga mbrojtësi Darmian.

Kjo fitore i siguron Interit 11 pikë diferencë me vendin e dytë që mbahet nga Milani, dhe po shkon me hapa të sigurt drejt titullit kampion. Cagliari vazhdon të luftojë për mbijetesë me 22 pikë në vendin e 18-të.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy