Klubi gjerman e kërkon Alonson

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Xabi Alonso mund të marrë drejtimin e skuadrës gjermane Borussia Monchegladbach.

E përditshmja gjermane “Bild”, ka raportuar se drejtuesit e klubit kanë nisur bisedimet me ish-mesfushorin spanjoll, duke i ofruar pozitën e trajnerit në ekip.

39-vjeçari karrierën si futbollist e mbylli në vitin 2017. Pas përfundimit të karrierës, Alonso u angazhua fillimisht si trajner i të rinjve te Real Madridi, dhe pastaj u emërua trajner në ekipin U-21 të Real Sociedadit.

Alonso gjatë karrierës si futbollist ka luajtur për skuadrat si: Real Sociedadi, Eibari, Liverpooli, Real Madridi dhe Bayern Munichu.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy