Lëndohet Gundogan, në dyshim për Champions League

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mesfushori i Manchester Cityt, Ilkay Gundogan është lënduar në ndeshjen e së shtunës ndaj Tottenhamit.

Mesfushori gjerman ishte protagonist në fitoren prej 3:0, duke shënuar dy gola.

Por Gundogan liroi fushën në minutën e 69-të pas një problemi me muskulin e këmbës së majtë.

Stafi mjekësor i klubit anglez është në pritje të ekzaminimeve për të kuptuar shkallën e lëndimit.

Advertisement

Sipas mediave angleze, Gundogan mund ta humbas ndeshjen e vlefshme për Champions League ndaj Borusia Monchegladbachut.

Gundogan këtë sezon me Cityn në të gjitha garat ka shënuar 13 gola dhe ka dhuruar dy asitime.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy