Llapi fiton me penallti, kalon në çerekfinale

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Skuadra e Llapit ka eliminuar Ballkanin në 1/8 e finales të Kupës së Kosovës pasi e mposhti pas penalltive.

Koha e rregullt dhe vazhdimet në ndeshjen e luajtur në stadiumin “Zahir Pajaziti” të Podujevës, përfundoi pa gola.

Ndërsa, pas penalltive triumfoi Llapi me rezultatin 4:3.

Te Ballkani nga pika e bardhë dështuan Mevlan Zeka e Visar Berisha derisa shënuan Mirlind Daku, Armend Thaqi e Nazmi Gripshi. Për Llapin të saktë nga penalltia ishin Mentor Zhdrella, Arbnor Ramadani, Emini e Hyseni. Dështoi vetëm Hoti.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy