Mertensi ia siguron fitoren Napolit në derbin kundër Romës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Napoli e ka fituar derbin e xhiros së 28-të të Series A kundër Romës si mysafir me rezultat 2:0.

Në triumfin e napolitanëve shkëlqeu belgu, Dries Mertens, i cili shënoi të dy golat dhe atë në pjesën e parë.

Mertens kaloi në epërsi Napolin në minutën e 27-të me një gol të bukur nga gjuajtja e lirë.

I njëjti lojtar shënoi edhe golin e dytë në minutën e 34-t, gol që ishte i fundit në këtë duel.

Advertisement

Te Napoli nuk luajti mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, i cili vazhdon të mbetet i lënduar.

Me këtë fitore, napolitanët renditen në vendin e pestë me 53 pikë, tri më shumë se Roma që është e gjashta.

Kurse titullar ishte Elseid Hysaj ndërkaq te Roma nga minuta e 83-të luajti Marash Kumbulla.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy