Ndër më të mirët në NBA, Popovich ende po kërkon prekjen e artë me SHBA-në

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gregg Popovich vlerësohet si më i miri i NBA-së, një trajner që ka fituar pesë tituj dhe ka mbajtur ekipin e tij në krye për një çerek shekulli. Në basketbollin ndërkombëtar, ai ende nuk e ka gjetur atë prekje të artë. Popovich ka qenë në stafin e tri ekipeve amerikane në Lojërat Olimpike ose kampionatet botërore dhe vetëm njëri prej tyre arriti në podium për medalje….

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy