Ndërron jetë presidenti i Elbasanit, Arben Laze

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ndërron jetë presidenti i Elbasanit, Arben Laze

Një lajm i trishtuar për futbollin shqiptar vjen nga Elbasani, ku presidenti i ekipit të atij qyteti, Arben Laze, ka ndërruar jetë në moshën 53-vjeçare.

Presidenti i verdhebluve kishte pësuar një infarkt disa ditë më parë, dhe nuk i mbijetoi një ndërhyrje kirurgjikale për ta shpëtuar.

Me Lazen, Elbasani arriti majën e futbollit shqiptar, duke u shpallur kampion në sezonin 2005-2006, pas 22 vite pritje.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy