Nis përballja Kosova – Shqipëri, Karaqi i jep përparësinë Shqipërisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ka nisur përballja e padëshiruar mes Kosovës e Shqipërisë në Evropianin e karatesë që po mbahet në Poreç të Kroacisë.

Në meçin e parë janë përballur Alvin Karaqi i Shqipërisë dhe Benjamin Shabani i Kosovës.

Karaqi ka dominuar plotësisht dhe ka fituar 3:0.

Karaqi është karateist prishtinas, por që përfaqëson Shqipërinë.

Advertisement

Ai u largua nga ekipi…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy