Reali e sheh Olmon zëvendësues të Vasquezit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Real Madridi ka shfaqur interesim për anësorin e Leipzigut, Dani Olmo.

Raportohet se drejtuesit e klubit nga Madridi e kanë identifikuar 22-vjeçarin si zëvendësues ideal për Lucas Vasquezin, të cili i është bërë e ditur se do të largohet në fund të sezonit, kur edhe i skadon kontrata.

Olmo, i cili si lojtar është rritur në akademinë e Barcelonës “La Masia”, ka shënuar tre gola dhe ka bërë tetë asistime në 29 paraqitje në të gjitha garat për Leipzigun këtë edicion.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy