Shumë largime në verë te mbrojtja e Bayernit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Koha e Jerome Boatengut te Bayern Munichu do të përfundojë në verë sipas informatave të mediumit “Sport1”, të cilat më vonë u konfirmuan nga mediumi tjetër gjerman “Kicker’. David Alaba po ashtu do ta vesh një tjetër fanellë në sezonin tjetër.

Megjithatë, mund të ketë edhe më shumë ndryshime në fazën defensive te Bayern Munichu.

Kështu ka thënë shefi ekzekutiv i skuadrës, Karl-Heinz rummenigge.

“David Alaba do të largohet, ndoshta edhe një ose dy mbrojtës tjetër”, ka thënë Rummenigge.

Advertisement

Në mbrojtje janë edhe Javi Martinez dhe Bouna Sarr. Kontrata e Martinezit është në përfundim dhe nuk do të vazhdohet, derisa i porsaardhuri Sarr, ende nuk i ka bindur drejtuesit e skuadrës.

Edhe e ardhmja e Niklas Sules është në dyshim. Kontrata e 25-vjeçarit përfundon në vitin 2022, ndërsa interesim për të ka shprehur Chelsea.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy