Verstappen shkëlqen në testimet para garës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Max Verstappen po paraqitet shkëlqyeshëm dhe pritet një kampionat i jashtëzakonshëm. Verstappen mund të jetë njëri prej kundërshtarëve më të fortë për Lewis Hamiltonin, pasi në dy testimet në Bahrejn, ka dalë i pari.

Verstappen me Red Bullin po kalon formë tejet të mirë para nisjes së sezonit, duke i përfunduar garat me kohën më të mirë.

Hamiltoni ishte i treti me 0.235 të qindtat e sekondës prapa Verstappenit. Lando Norris përfundoi i dyti me paraqitje të mirë me ekipin e McLarenit.

Ngasësi i ri i Ferrarit, Carlos Sainz, doli i katërti. Sainz ishte më i shpejtë se Valtteri Bottas i Mercedesit, ndërsa Daniel Ricciardo përfundoi i gjashti me McLarenin.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy