VIDEO: “O sa mirë me qenë shqiptarë”, tifozët e Kosovës shpalosin flamurin kuqezi në stadiumin e Suedisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një moment tepër emocionues u regjistrua para sfidës mes Suedisë dhe Kosovës e vlefshme për kualifikueset e Botërorit.

Afro 6 mijë tifozë shqiptarë nga Kosova, ishin të pranishëm në stadiumin “Fiends Arena”, për të ndjekur nga shkallët e stadiumit këtë përballja, teksa para startit, të takimit, në tribunën e tifozëve të Kosovës, u shpalos një flamur i madh shqiptar, teksa të gjithë në kor këndonin “O sa mirë më qenë shqiptarë”.

Për më tepër iu ftojmë të ndiqni videon e mëposhtme:

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy