S’ndalen debatet për fituesen e festivalit të RTSH, këngëtarja i kthehet komentuesit: Ik or gomar

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kënga fituese e festivalit të RTSH-së vazhdon të shkaktojë debate të shumta, për shkak të tekstit dhe muzikës skandaloze të saj.

Teksa këngëtarja fituese Ronela Hajati ka postua një foto në rrjetet sociale, komentues të shumtë e kanë sulmuar atë për mënyrën se si fitoi festivalin.

Një prej komentusve madje e ka ofenduar atë, duke e cilësuar “lopë holandeze”.

Por Ronela ka vendosur t’i përgjigjet, duke e quajtur “gomar shqiptar”.

Advertisement

Me sa duket kënga e saj do të vazhdojë të bëjë zhurmë, ndërsa vetë Ronela në një reagim të pak ditëve më parë, shprehej kështu:

“Fitorja e festivalit ka qenë gjëja më e saktë që më ka ndodhur në këtë periudhe. Kemi punuar aq shume për këngën “SEKRET” e prapë s’jam e kënaqur akoma.

Performanca ime është për herë të parë trending në Europe si asnjëherë. Komentet e shumta nga të huajt janë 95 përqind pozitive. Kontestime? Gjithmonë do ketë, totalisht normale!

Por urrejtje nga artiste për një vajze që ka punuar me vite të tëra për shumë artistë të tjerë, për tekste të mrekullueshme, melodi të mirë, është e neveritshme dhe diabolike.

Advertisement

Do thoni kujt i plas? Mua! Mua qe kam sakrifikuar gjërat më të shtrenjta për t’i pëlqyer publikut! Komentet e këqija kanë qenë minimale por të gjitha nga adresa shqiptare”.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy