Challandes pret ndeshje të fortë me Gambinë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kosova do ta luajë të premten ndeshjen e katërt dhe të fundit miqësore të muajit qershor.

E renditur në vendin e 120-të, Kosova do të luajë kundër Gambisë në Antalya të Turqisë. Në tri ndeshjet tjera miqësore, Kosova fitoi ndaj San Marinos 4:1, Maltën e mposhti 2:1 dhe humbi nga Guinea në mesjavë, 2:1.

Kosova asnjëherë nuk ka humbur nga një skuadër që renditet…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy