Fiorentina kërkon trajnerin e njohur italian

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Fiorentina është në kërkim të një trajneri të ri. Rezultatet e dobëta në Serie A, të arritura nga trajneri Cezare Prandelli, ka bërë që klubi të kërkoj trajner të ri.

Sipas mediave italiane, krerët e klubit janë duke e monitoruar situatën e Maurizo Sarrit që është i papunë.

Trajneri italian së fundmi është lidhur me një rikthim te Napoli.

Ndërkaq në opsion mbetet edhe trajneri aktual i Napolit Gennaro Gattuso.

Advertisement

Trajneri 43-vjeçar ka kontratë me Napolin, deri në fund të këtij edicioni dhe mund të largohet.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy