Forsberg vazhdon kontratën me Leipzigun

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Emil Forsberg ka vazhduar kontratën e tij me RB Leipzigun edhe për tri vjet, deri në vitin 2025.

Sulmuesi anësor suedez te Leipzigu gjendet që nga janari i vitit 2015 dhe deri më tash i ka zhvilluar 211 ndeshje zyrtare, ndërsa ka shënuar 47 gola dhe i ka asistuar 56 tjerë. Po ashtu me shtatë gola në Ligën e Kampionëve, 29-vjeçari është rekordmen i Leipzigut në këtë garë.

Në…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy