Skitari amerikan pëson lëndim të rëndë në Kupën e Botës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Skitari amerikan, Tommy Ford, ka pësuar një lëndim të rëndë në sllallom të madh në Zvicër në kuadër të Kupës së Botës në ski.

31-vjeçari ishte në fund të garës së tij, kur ra me kokë në tokë dhe mbeti i shtrirë për një kohë të gjatë.

Mjekët menjëherë ishin në vendin e ngjarjes duke i ofruar ndihmë, ndërsa me helikopter u tërhoq 20 minuta më pas.

S’ka informata për gjendjen shëndetësore të tij.

Advertisement

*Pamje të rënda

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy